KANAL38 – Çağan Medya Grubu

EVDE KALMAK !

EVDE KALMAK !
83 views
24 Mart 2020 - 16:27

Yeni tip koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini arttırarak devam ediyor. Ülkemizde Covid-19 kaynaklı olarak 37 kişi hayatını kaybetti!

Hükümet ya da tüm yetkililer durmadan çağrıda bulunuyorlar. Evinde Kal Türkiye çağırısına da büyük bir çoğunluk uymaya da başladı.

Bunlar aslında insanları eve hapsetmek değil, salgının yayılımını engellemektir. Bu salgın gittikçe ciddi bir hal almaya başlıyor!

Bu nedenlerle de lütfen evinizde kalın. Kendiniz için, sevdikleriniz için hatta ki tanımadığınız insanlar için evinizde kalın.

Zaten tüm imkanlar vatandaşların evlerinde kalmaları için uygun bir şekilde şekillenmeye başladı. İşlemleriniz için e-devlet veya online sistemleri kullanmanız gerekiyor. Onun dışında da gerekli olmadıkça dışarı da bulunmamak sürekli yapılan bir çağrı.

Çoğu işyerinde üretim durduruldu, çoğu işyerinde ise vardiyalı sisteme geçildi. İnsanların salgını yaymaması için, hastaların izole süresinin kısalması için ve hatta iyileşmenin hızlandırılması için evde kalmak gerekiyor.

Lütfen evinde kal Türkiye.

KANAL38 - Çağan Medya Grubu | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.