KANAL38 – Çağan Medya Grubu

HIZLI TREN GECİKİR… BELKİ HİÇ GELMEZ…

HIZLI TREN GECİKİR… BELKİ HİÇ GELMEZ…
Deniz ÇAĞAN
Deniz ÇAĞAN( deniz@cagan.com.tr )
10.146 views
16 Mart 2020 - 14:47

Deniz M.ÇAĞAN

deniz@cagan.com.tr

‘’OBJEKTİF BAKIŞ’’

 

 HIZLI TREN GECİKİR…

BELKİ HİÇ GELMEZ…

 

İktidar gücünüz olacak, her şey elinizde olacak ama gerçekleşmeyen hatta elden kaçan projelere yanacaksınız. İşte bunlardan bir örnek hızlı tren yıllardır Kayseri’ye geleceği söylenen fakat bir türlü gelemeyen bu proje anladığım kadarıyla yine başka bahara kalacak. Kaç bahar geçecek bilinmez ama hazır Devlet Demir Yollarının şehir dışına taşınması ile birlikte zannediyorum bu proje gerçekleşebilir ve Kayseri bu konuda hak ettiğini alabilir diye düşünüyordum. Fakat sözden öteye geçilmiyor.

 

Sözde model şehiriz, sözde marka şehiriz, kendi yağımızla kavrulur, devlet teşviki olmadan sanayi hamleleri yapar, Türkiye’ye örnek model şehir uygulamalarıyla adımızdan övgüyle söz ettiririz(!) Peki ya sonrası? Biz lafla peynir gemisi yürütmeye çalışırken, bilmem kaç tane vilayetimiz devlet teşviki alır sanayisini kalkındırma yoluna gider. Bilmem kaç belediye devletten farklı ödenekler alır ve bölge insanına kalıcı yatırım yapma yoluna gider, bilmem kaç şehrin vekili, belediye başkanı, valisi, işadamı Ankara’yı mesken tutar hızlı tren projesinin kendi şehirlerinden geçmesi için gecesini gündüzüne katar ve bunun da meyvesini alır. Evet. Hızlı trenin ilk meyvesini Ankara,Eskişehir son olarakta Konya aldı. Ülkemiz adına sevindirici bir gelişme. Hizmet edenleri, emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Peki Kayseri ne olacak? Hani Kayseri de bu projeden yararlanacaktı? Ne oldu şimdi?

 

Maalesef Kayseri yararlanamıyor. Atatürk zamanında, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki önemiyle gündeme gelen ve o yıllarda döşenen demiryolları ile Orta Anadolu’nun gözbebeği olan Kayseri! TBMM Başkan Vekiline, Bakana, Grup Başkan Vekiline ve milletvekillerimize rağmen yapılmıyor. Peki, Kayseri’ye reva görülen nedir?  Kayseri’ye reva görülen bizim bildik kara trenimizden biraz daha iyi olan ve adına Erciyes Mavi Treni denilen tren. Üstelik konforluymuş ta! Peki bu konforlu trenimiz 320 km‘lik  mesafeyi kaç saatte ne kadar hızla alacak dersiniz? Kaç saat rötarla yerine ulaşacak dersiniz? İşin açığı onu ben de bilmiyorum.

 

Diyoruz ya sürekli adımız hep başımıza bela gerçekten de adımız öyle. Anlamsız çıkışlarımız ve reklâm içerikli haykırışlarımız artık bu şehre bir şey kazandırmıyor, aksine alıp götürüyor. Ama Sivas’ın, ama Konya’nın, ama Eskişehir’in  Vekili, bürokratı, iktidar Partisi İl Başkanı, Muhalefet Partisi İl Başkanı, İş adamı reklâm yapmıyor, yakınıyor, isyan ediyor, öldük bittik feryatları atıyor ve sonuçta istediği devlet yatırımını kütür kütür koparıyor. Tıpkı hızlı trende olduğu gibi. Ne diyelim Ankara-Eskişehir’in hızlı treni var ve saatte 250 km hız yapabiliyorsa, bizim de Erciyes Mavi Trenimiz var! Mavi trenimizde 1–2 saat rötar yapar, saatte ortalama 70–80 km hız yapar, insanlarımızı canından usandırır ve  320 km lik mesafeyi ortalama 8–10 saatte alırız. İşte, Örnek Şehir Kayseri, Vizyon Şehir Kayseri, Referans Şehir Kayseri. Yürü kim tutar seni?

 

İşte bu noktada yazık oluyor bu şehre yazık. Hem model ve marka şehir olacağız. Hem Sanayi ve Ticaretin örnek alınan güzide şehirlerinden biri olacağız. Hemen her alanda A kategorisinde yer alacağız. Sürekli övüneceğiz ama iş icraata gelince Hızlı treni Sivas’a, Konya’ya, Eskişehir’e, Ankara İstanbul ve diğer şehirlere kaptıracağız. Kısır siyasi çekişmeleri bir tarafa koyup birlik olup Kayseri için bir şeyler yapmalıyız. Biz lafla peynir gemisinin pardon hızlı treninin yürümediğini biliyoruz. Eğer lafla hızlı treni yürütecek siyasetçi, bürokrat, yönetici, işadamı varsa buyursun bize izah etsin.

 

KANAL38 - Çağan Medya Grubu | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Gaziantep masaj salonuKütahya masaj salonuElazığ masaj salonuTrabzon masaj salonuMalatya masaj salonuSivas masaj salonuOrdu masaj salonuSakarya masaj salonuManisa masaj salonuMersin masaj salonuTokat masaj salonuAfyon masaj salonuDenizli masaj salonuKayseri masaj salonuEskişehir masaj salonu