KANAL38 – Çağan Medya Grubu

KADINLAR !

KADINLAR !
13 views
13 Şubat 2020 - 14:18

Kadın cinayetlerinin olduğu ama birçok şekil değiştirdiği bir dönemi yaşıyoruz. Çünkü artık insanların gerçekten hayatları normal değil. Bunun akabinde de yaşamları ve hal hareketleri de garipleşmeye başladı!

2020’nin ilk ayında yani Ocak ayında 27 tane kadın cinayete kurban gitti!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun araştırmalarına göre; 27 Kadın Cinayeti işlenmiş,7 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulunmuştur. 22 kadının neden öldürüldüğü bahanesi tespit edilemedi, 5’i boşanmak istemesi, barışma isteğini reddetmesi, arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü. Kadınların kim tarafından, neden öldürüldüğü tespit edilmedikçe;  adil yargılama yapılmayıp şüpheli, sanık ve katiller caydırıcı cezalar almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça şiddet boyut değiştirerek sürmeye devam ediyor. Ocak ayında öldürülen 27 kadının 3’ünün kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi, 7’si birlikte oldukları erkek, 5’i evli oldukları erkek, 5’i oğlu, 3’ü babası, 2’si eskiden evli olduğu erkek, 1’i akrabası ve 1’i de eskiden birlikte olduğu erkek tarafından öldürülmüştür.  Kadınların 15’i ateşli silahlarla, 8’i kesici aletle, 1’i boğularak, 2’si darp edilerek, 1’i de yakılarak öldürüldü. Kadınların 18’i evinde, 6’sı sokak ortasında, 1’i arabada, 1’i ıssız bir yerde öldürülmüştür. 1 kadının nerede öldürüldüğü tespit edilememiştir.

Kadınlar en güvendikleri tarafından canice katlediliyorlar! Aslında bunlarda toplumun geldiği en acı tabloyu gözler önüne seriyor. Çünkü insanlar artık kaybetmeyi, reddedilmeyi ya da yollarını ayırmayı bilmiyorlar!

Bunu bilmek yerine birinin hayatına katletmeyi yeğliyorlar!

Ne kadar acı, ne kadar acı sözler bile kifayetsiz kalıyor işte. Birisi boşandığı karısı geri dönmüyor diye, diğeri sevgilisi terk etti diye birisi hiç tanımadığı birini öldürüyor!

Yani öyle bir halin içerisindeyiz ki tarifi bile mümkün değil. Kadın cinayetlerinin yaptırımının daha ağır olması mı gerekiyor yoksa çocukları daha iyi yetiştirmek mi gerekiyor. İnsan şaşırıp kalıyor böyle.

İnsanların yaşama hakkının başkası tarafından elinden alınması gerçekten çok ürkütücü toplum için. İnsanlar kadına şiddet için neler yapıyorlar! Bunun üzerine de söylenecek çok şey kalmıyor.

Biz ne söylersek söyleyelim her şey her gün daha da korkutucu şekilde ilerliyor ne yazık ki.

Örnekler ne yazık ki her gün artıyor işte. Olay o kadar kötü bir halde ki vahşet verici! Benim yazarken bile sözlerim tükeniyor resmen artık.  Kadınlarsa sadece yaşamak istiyorlar

 

 

 

 

 

 

KANAL38 - Çağan Medya Grubu | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.