KANAL38 – Çağan Medya Grubu

TALAS’TAN MUHTEŞEM GECE

TALAS’TAN MUHTEŞEM GECE
272 views
16 Şubat 2020 - 14:00

Talas Belediyesi ve Cihannüma Kayseri Şubesi işbirliği ile Hz. Muhammed’i (s.a.v) anlatan muhteşem bir organizasyon düzenlendi. “Muhammed Aşkına” konulu söyleşi ve tasavvuf müziğinin yer aldığı etkinlik büyük beğeni topladı.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi ve konser programı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Boş koltukların kalmadığı salonda bazı vatandaşların yere bağdaş kurarak programı izlediği görüldü.Rekor katılımın gerçekleştiği programa Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile Cihannüma Derneği Kayseri Şube Başkanı Fevzi Konaç’ın yanı sıra Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner,  Develi Belediye Başkanı Mehmet Cebbar, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve vatandaşlar katıldı.İlk olarak Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Prof. Dr. Nurullah Genç’in anlatımıyla naat geleneği, peygamber sevgisi ve peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatından kesitleri sunuldu. Organizasyonda zaman zaman ilahileri ile gönüllere dokunan tasavvuf müziğinin usta isimlerinden Mustafa Demirci de salonda bulunanlara duygu dolu anlar yaşattı. Etkinlik sonunda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, geceye katılan usta isimlere ve vatandaşlara teşekkür etti.

“BAŞKAN YALÇIN BİZİ YETİŞTİREN BİR İNSANDIR”

Daha sonra söz alan Cihannüma Derneği Kayseri Şube Başkanı Fevzi Konaç, Başkan Mustafa Yalçın’ın kendilerini 30 yıldır yetiştiren bir insan olduğunu vurgulayarak üzerlerinde emeğinin çok olduğunu ve halen de yetiştirmeye devam ettiği söyledi. “Bizim ezeli ve ebedi önderimiz, rehberimiz Hz. Muhammed’dir.” diyen Konaç, düzenlenen organizasyon için Başkan Yalçın’a ve ekibine teşekkür etti.

VATANDAŞLARDAN TALAS BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Programa katılan vatandaşlar, çok duygulandıklarını, çok güzel bir etkinlik olduğunu söyledi. Nurullah Genç ve Mustafa Demirci gibi isimlerle böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmiş olduğunu daha bir ayrı güzellik barındığını dile getiren vatandaşlar Talas Belediyesi ve Başkan Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.Program sonunda Mustafa Demirci ve Nurullah Genç’e Başkan Mustafa Yalçın ve Dernek Başkanı Fevzi Konaç tarafından plaket ve çiçek takdim edildi. -GA-(TALAS BELEDİYESİ)

KANAL38 - Çağan Medya Grubu | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.